BALIKESİR VALİSİ SAYIN ERSİN YAZICI İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ .

 

VALİ ERSİN YAZICI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ KONFERANS SALONUNDA ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLERLE BİRARAYA GELDİ.

 

HEDEFLERİ OLAN İNSAN BAŞARI YOLUNDA DURDURULAMAZ

 

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi kapsamında İlçemiz Savaştepe Anadolu İmam-Hatip Lisesini ziyaret etti.

idareciler ve öğretmenlerle buluşan Vali Ersin YAZICI, BENGİ Projesi ile ilgili değerlendirmede bulundu. Toplantıda Okul Müdürü Ahmet LEVENT İmam Hatip Lisesinin tarihi, şu anki durumu ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında Vali Yazıcı'ya bilgi verdi. İlçe Kaymakamız Fikret ZAMAN Vali Ersin YAZICI'nın Balıkesir'deki eğitim faaliyetleri ile yakın alakasının kendilerini mutlu ettiğini ve çalışmalarında şevk verdiğini ifade etti.

 

BAŞARIYI YAKALAMAK İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Her ortamda eğitimin önemine değindiklerini ve okullardaki kaliteyi yükseltmek için çaba harcadıklarını vurgulayan Vali Ersin YAZICI da, "Eğitimde başarıyı yakalamak için hep birlikte çalışacağız, biz öğretmeni ve idarecisiyle bir ekibiz. Bir ve birlikte olmadan başarılı olamayız. Bu nedenle uyguladığımız bir projemiz var. BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme)  Projemize bütün Balıkesir sahip çıktı ve desteklerini esirgemediler. Projemizi gönülden destekleyen okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz sayesinde başarılı sonuçları almaya başladık. Bizler her zaman sizlerin destekçisiyiz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

GÖREV… BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZİN

 

Kitap okumayan ve sadece ders kitaplarıyla yetinen öğrencilerin hiçbir zaman yeterince başarılı olamayacaklarını, öğretmenlerden öğrencilerin kitap okumaları için elinden gelen gayreti göstermeleri gerektiğini hatırlatan Vali Ersin YAZICI, "Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak sadece edebiyat öğretmeninin görevi değil, görev yapan tüm öğretmenlerimizin görevidir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz genç nesillerimizi kitapla tanıştırmak ve okuma alışkanlığı olan bir toplum inşa etmek en önemli vazife ve sorumluluklarımızdandır. "dedi.

 

KİTAP OKUMA SAATİ

 

Toplantı sonrası Vali Ersin YAZICI, İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Ersin YAZICI, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

 

GENÇ NESİLLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

 

Ülkenin kalkınıp gelişmesinde genç nesillere büyük görevler düştüğünü anlatan Vali Ersin YAZICI, öğrencilerden buldukları her fırsatı okuyarak geçirmesini istedi.

 

İLERİDE NE OLMAK İSTİYORSANIZ ONUN İÇİN ÇOK ÇALIŞIN

 

Hedeflere ulaşmada okumaya ve çok çalışmaya vurgu yapan Vali Ersin YAZICI, "Hayatı anlamada kavramada başarılı olmak istiyorsak daha iyi anlayışa sahip olmak istiyorsak kitaplar bizim için önemli bir araç. Bu konuyu değerlendirmemiz lazım. Sizlere tavsiyem çok kitap okuyun kendinizi geliştirin. İnşallah başarılı olursunuz hedefinize ulaşırsınız. Hedef belirlemek sizlerin çalışmalarınızda neyi yapacağınızı, niçin yapacağınızı belirler. Belirlenmiş bir hedef aynı zamanda çalışmalarımızda yoğunlaşmayı sağlar. Sizler de inanıyorum ki bu noktada kendinize yakışan en büyük hedefleri koydunuz ve o uğurda gerekli çabayı sarf ediyorsunuzdur. İleride ne olmak istiyorsanız onun için çok çalışın. " dedi.

 

DİĞERLERİNDEN FARKLI OLANLAR KAZANIYOR

 

Okul yılları ve kariyer planlamasında etkili süreçleri de anlatan Vali Ersin YAZICI, "Sizler belli bir başarıyı yakalamışsınız, önemli olan başarıyı devam ettirebilmek. Ülkemizin sizin gibi gençlere ihtiyacı vardır.  Okumak noktasında, entelektüel bilgi noktasında, sosyal faaliyet noktasında kendinizi yetiştirmek zorundasınız. Artık günümüzde kariyer yapma konusunda diğerlerinden farklı olanlar kazanıyor. Farklı olmak diğerlerinin de aldığı bilgilerin üzerine bir şeyler koymak zorundasınız. Bunu da ders dışında kitap okuyarak yapabilirsiniz." dedi.

Öğrencilerle uzun süre sohbet eden Vali Ersin YAZICI, yöneltilen soruları içtenlikle cevaplandırarak, öğrencilere başarılar diledi.