BENGİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERE BİLİM-ÇOCUK DERGİSİ HEDİYE EDİLDİ VE ÖĞRENCİLERLE OKUMA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
 
        İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN’ın  talebi doğrultusunda Bengi Projesi kapsamında öğrencilere hediye edilmek üzere TÜBİTAK’tan temin edilen Bilim Çocuk Dergisi İlçemizdeKİ 12 okulda eğitim gören 1936 ilkokul ve ortaokul öğrencisine hediye edildi.
 
        Okullarımıza Bengi Projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyaretlerde Kaymakam Fikret ZAMAN,İlçe Jandarma Komutan V. Süleyman HASDOYURANLAR, İlçe Emniyet Amir V. Halil KALAYCI, İlçe Müftüsü Ali ÇEBİ, İlçe Malmüdürü Cennet OKYAZ, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Şerif KÖSE, Orman İşletme Şefi Mazhar ULUSOY, İlçe Nüfus Müdürü Fahrettin BAYRAK, İlçe Sağlık Müdür V. Zülal Yakut ve Doktor Sevil DİRLİK ZAMAN öğrencilerle bir araya gelerek her öğrenciye Bilim Çocuk dergisi hediye ettiler. Dergi dağıtımının ardından İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN ve diğer kurum amirleri sınıflarda okuma etkinliğine katılım sağladılar. Ardından İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN, insan hayatında bilimin ne derece önemli olduğu ve değerler eğitimi konusunda ayrıca ülkemizin başarısı ve geleceği için gayret göstermeleri yönünde öğrencilerle sohbet etti.