HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI
 
İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda, İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN başkanlığında yapıldı.
 
            Kaymakam Fikret ZAMAN, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısında yaptığı konuşmada; “Halk Eğitimi Merkezi, ilçede kurum ve kişilerin ihtiyaçlarına göre açtığı kurslar ve yaptığı çalışmalarla, kurumlar arasında koordinasyonu sağlayan önemli kuruluşların içinde yer almaktadır.  İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısında; ilçede bulunan resmi, özel ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri ile bir aradayız. Hayat boyu öğrenme kapsamında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin arttırılması için ilçe genelinde yapılabilecek bütün çalışmaları değerlendiriyoruz. Bu yıl ilçemizde açılacak çeşitli kurslarda, bütün kurumların katkılarını bekliyorum. İlçemizde; 2017-2018 Eğitim-öğretim yılında açılacak değişik kurslarla, yapılacak çalışmalara yeni bir hız kazandırmak istiyorum. Açılacak kursların takipçisi olacağım, kursları ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya gelmeye çalışacağım. Yapılan toplantıda, alınan kararlar bir an önce uygulamaya konulacaktır. Yapılan toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.’’ dedi. 
     
        Toplantıya; Belediye Başkan V. Mustafa ATAR, Milli Eğitim Müfettişi Turgut Fikret SAYRABİLİR,  Jandarma Komutanı Süleyman ÖZCAN, İlçe Emniyet Amir V. Halil KALAYCI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent KAPLAN, İlçe Halk Eğitim Müdürü Süleyman DADAY, Kamu Kurum ve Kuruluşları Amirleri, katıldı.