İLÇE KAYMAKAMI FİKRET ZAMAN MÜFTÜLÜĞÜN EYLÜL AYI PERSONEL TOPLANTISINA KATILDI
 
Savaştepe İlçe Müftülüğü tarafından her ay yapılan mutat toplantılar çerçevesinde, Eylül ayı toplantısı ilçemiz İmam Hatip Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya, Kaymakam Fikret ZAMAN, İlçe Yazı İşleri Müdürü Burhanettin ERDOĞAN, İlçe Müftüsü Ali ÇEBİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent KAPLAN, S.Y.V.D. Müdürü Emir UYAR, İmam – Hatipler, Müezzin – Kayyımlar katıldı.
 
Toplantı İlçe Müftüsü Al ÇEBİ’nin açılış konuşması ile başladı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantı, İlçe Müftüsü Ali ÇEBİ tarafından belirlenen gündem maddelerinin okunması ile devam etti. Toplantıda gündemle ilgili konular görüşülerek fikir alışverişinde bulunuldu.
 
İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN toplantıda yaptığı konuşmada; ‘‘Toplumda saygın bir yere sahip olan imamlık mesleğinin sadece namaz vakitleri ile sınırlı kalmayacak şekilde din görevlilerinin davranışlarıyla toplumda örnek alındığını ve son derece hassas olan dini konularda toplumun doğru ve sağlıklı bilgi edinmesinde din görevlilerinin toplumu aydınlatmada devletin en ücra noktalarında hayati fonksiyonlara sahip olduğunu hatırlattı. Dini eğitim faaliyetlerinde özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize ahlak, ideal, özgüven, tevazu ve ruh olmak üzere bu beş temel karakterin kazandırılması önemlidir’’ diyerek sözlerini bitirdi.