VALİ ERSİN YAZICI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ KONFERANS SALONUNDA İLÇEMİZ MUHTARLARIYLA BİRARAYA GELDİ.
 
 
MUHTARLAR BİZİM EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ
 
Vali Ersim YAZICI İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda  muhtarlarla buluştu. Vali Ersin YAZICI, "Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları" çerçevesinde İlçemiz mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi.
 
MUHTARLARLA BULUŞMA İLÇE TOPLANTILARI
 
Vali Ersin YAZICI toplantıda yaptığı konuşmada düzenli olarak ilimizdeki Muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade ederek bu toplantıları önemsediklerini söyledi. Bu sebeple "Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları" çerçevesinde gerçekleştirilen bu buluşmanın, Savaştepe ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmek, muhtarların dile getirdikleri istek, talep ve sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek amacını taşıdığını ifade etti.
 
İNSAN ODAKLI ÇALIŞMALIYIZ
 
Valilik ve Kaymakamlık olarak muhtarların her zaman yanında olduklarını, vatandaşlara verilen hizmetlerin daha iyi bir noktaya ulaşması için ortak çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Vali Ersin YAZICI, " Biz konuşmaya değil, daha ziyade sizleri dinlemeye geldik. Seçilmiş olduğunuz mahallelerinizde birer kamu, devlet temsilcisisiniz. İnsan odaklı çalışmalıyız. Yapmış olduğunuz çalışmaları vatandaşla paylaşmalı hatta karar sürecine de katmalısınız. Vatandaşlarımız, yaşadıkları mahallelerdeki sorunlarını sizler aracılığıyla dile getiriyor, kamu kurum ve kuruluşları olarak bizler de bu sorunları çözmek için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde titiz çalışmalar gerçekleştiriyoruz.  Özellikle muhtar arkadaşlarımızdan talebim, eğitim ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız konusundaki hassasiyetin en üst noktaya taşınmasıdır. İlçemizde kamu hizmetlerinin etkin, adil ve verimli şekilde sürdürülmesi için gösterdiğiniz işbirliği, yardım ve gayretlere teşekkür ediyorum. Vatandaşımızın kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanması için bütün kurumlarımız işbirliği içinde ve yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu anlayışı koruduğumuz sürece üstesinden gelinemeyecek sorun yoktur. Bizim görevimiz zor durumdaki vatandaşlarımıza devletin şefkat elini uzatmaktır. Bana göre sizin de öncelikli vazifeniz bu olmalıdır. Bunun dışında diğer talepleri de ilgililere iletmelisiniz. İnsanların teveccühünü kazanmak kadar dünyada güzel bir şey yok. Vazife yaptığınız mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın her birine selamlarımızı iletmenizi sizlerden rica ediyorum."dedi.
 
Konuşmanın ardından toplantıya katılan muhtarlar altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Ersin YAZICI'ya ilettiler.
 
ÇÖZÜM NOKTASINDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK
 
Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Vali Ersin YAZICI, sorunları not alarak çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını belirterek katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür etti, çalışmalarında başarılar diledi. Muhtarlar, birebir çözüm bulma noktasında toplantının çok faydalı geçtiğini belirtip Vali Yazıcı'ya toplantının düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür ettiler. Muhtarların talep ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla İlçemizde toplantıya, Vali Ersin YAZICI, İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN, Belediye Başkanı Turhan ŞİMŞEK, Daire Amirleri ile Muhtarlar katıldı.