VALİ ERSİN YAZICI İLÇEMİZ SARIBEYLER MAHALLESİ VE KARAÇAM MAHALLESİNDEKİ ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
 
BU MİLLET KIYMETİNİZİ, DEĞERİNİZİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAZ
 
Vali Ersin YAZICI, 1996 yılında Bingöl'de terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Bülent KARAEFE ile 2013 yılında Hatay'ın Samandağ İlçesi'nde Meydan Karakolu Komutanı olarak görev yapan ve kendi otomobiliyle kaçakları takip ederken geçirdiği trafik kazasında görev şehidi olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Necdet YAVAŞ'ın ailelerini ziyaret etti.
 
EN ANLAMLI TEŞEKKÜR EMANETLERİNE SAHİP ÇIKMAK
 
Şehitlere, Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır dileyen Vali Ersin YAZICI, "Şehitlik mertebesine ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkür, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza en iyi şekilde sahip çıkmakla olacaktır."dedi.
 
ASLA KENDİNİZİ YALNIZ HİSSETMEYİN
 
Şehit yakınları ile sohbet eden Vali Ersin YAZICI "Sizler bize emanetsiniz ve biz de bu emanete en iyi şekilde bakmakla yükümlüyüz. Asla kendinizi yalnız hissetmeyin. Sizler bizim ailemizdensiniz ve sizin taleplerinizi her zaman yerine getirmeye hazırız. Bizler sizin bütün dertlerinize, sıkıntılarınıza ortağız ve her zaman yanınızda olacağız. Devletimiz tüm imkânları ile şehidimizin emaneti olan sizlerin yanındadır." dedi.
 
ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK! UNUTTURMAYACAĞIZ!
 
Şehit ailelerinin kutsal birer emanet olduklarını belirten Vali Ersin YAZICI, "Bizler Şehitlerimizi Unutmadık! Unutturmayacağız!  Ve Unutulmayacaklarını biliyoruz. Çünkü Türk Milleti 'Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez' şeklinde gür sesle haykıran bir Millettir. Vatandaşımızın güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum." dedi. Şehidimizin anne ve babasından istek ve dileklerini hiç çekinmeden iletmelerini isteyen Vali Yazıcı, bunların hepsini takip edeceklerini aktardı. Vali Ersin YAZICI, Şehitlerimizin ailelerine zeytin fidanı ile Türk Bayrağı işlenmiş motifli halıyı hediye etti. Ziyarette Vali Ersin YAZICI'ya İlçe  Kaymakamımız Fikret ZAMAN eşlik etti.